יום רביעי, 11 באפריל 2018

קורס אילוסטרייטור למעצבים גרפיים

קורס אילוסטרייטור למעצבים גרפיים אשר מכירים את תוכנת הפריהנד ומעוניינים להשתדרג


 אילוסטרייטור - אודות התוכנה

תוכנה זו זכתה לכינוי "היורשת של תוכנת הפריהנד". היא משמשת גרפיקאים וכל אחד אשר מעוניין להשתלב בתחום הגרפיקה בעתיד. כאן מדובר בתוכנה של איור גרפי ועימוד באמצעותה יוצרים לוגואים, צורות תלת מימד ושל עיצוב של אלמנטים גרפים נוספים. התוכנה פועלת על השיטה הוקטורית דבר אשר מאפשר לכל אחד אשר לומד להשתמש בה להגדיל או להקטין אובייקטים שונים ללא פגיעה באיכות. נכון לשנת 2012 תוכנה זו נחשבת לתוכנת האיור המשוכללת והמקצועית ביותר בשוק הגרפיקה. היא משמשת גרפיקאים,  אנימטורים ומאיירים לסוגיהם.


מכללות המציעות קורסי אילוסטרייטור
מכללת חשיפה- בית הספר לאומנויות התקשורת של האוניברסיטה הפתוחה מציע לכם קורס אילוסטרייטור. אורך הקורס הוא חודשיים ושבוע במתכונת של פגישה שבועית במתכונת ערב אשר אורכת 3.5 שעות. בית הספר מאפשר לנרשמים לקורס תרגול חופשי על התוכנה המעבדת המחשבים  ועזרה של אנשי מקצוע בתחום. הקורס המוצע הוא על בסיס מקום פנוי.
מנטור- מרכז ההדרכה מנטור ללימודי צילום וגרפיקה ממוחשבת מציע לכם קורס אילוסטרייטר למתחילים. היקף הקורס הוא 49 שעות וכל פגישה אורכת 3.5 שעות. הקורס מועבר על ידי מרצים ואנשי מקצוע מובילים בתחום וניתן להירשם אל קורס במתכונת ערב הכולל שני מפגשים בשבוע או קורס במתכונת בוקר אשר כולל מפגש אחד של 5 שעות בשבוע. הקורס מוצע בסניפי חיפה ותל אביב.
IAC- המכללה הישראלית לאנימציה מציעה קורס מקיף של 84 שעות הכולל שיעורי תרגול ושיעורי אקדמיה עיוניים. למסיימים תוענק תעודת גמר של המכללה. בנוסף, ניתן להירשם בבית ספר זה אל מסלול לימודי עיצוב גרפי וקורסי תוכנות גרפיות שונות.
עלות הקורס משתנה ממכללה למכללה וטווח המחירים הוא 6000-10000 ₪.
מה לומדים בקורסים הללו?
רקע אודות התוכנה, פקודות בסיסיות בה, בנייה של מיני אלמנטים גרפיים, כיצד ליצור טקסטורות גרפיות שונות, קומפוזיציה ועריכה של עצמים וכיצד למקם אותם, פרופורציות נכונות של עצמים, שימוש בספריית הצבעים של התוכנה, כיצד לעבוד עם מברשות התוכנה, בנייה של מיני אובייקטים וקטורים שונים, ההבדל בשימוש בין צבעי דפוס וצבעי מסך בתוכנה, כיצד ליצור אפקטים בתמונות, יצירת סגנונות שונים של טקסטים בפרסומות ומודעות שונות, יצירה של סוגי לוגו שונים, הכנה של קבצים לשימוש באינטרנט וכן הכנת קבצים למטרות דפוס.

 לימודי אילוסטרייטור -  תנאי קבלה

תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד, אך רוב המוסדות דורשים את הדברים הבסיסיים הבאים:
ידע בסיסי של השפה האנגלית
ידע של יישומי מחשב בסיסיים
מילוי של שאלון קבלה
חלק מהמכללות דורשות תיק עבודות בתחום האמנות
ראיון אישי
מבחן יצירתיות
השתלבות בשוק העבודה

כיוון שמדובר באחת התוכנות המשוכללות ביותר בתחום הגרפיקה, הדרישה אליה בשוק העבודה גדולה מאוד. אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום הגרפיקה, האנימציה והעיצוב הכרת התוכנה בצורה יסודית תוכל לפתוח לכם דלתות רבות. אם אתם כבר עובדים בתחום, ההמלצה היא להירשם אל קורס אילוסטרייטור וכן אל קורס פוטושופ על מנת להתקדם במקום העבודה וכמובן בשכר.


על ההבדל בין פוטושופ לבין תוכנת  אילוסטרייטור


למרות שהאפשרויות הקיימות בממשק המשתמש של פוטושופ דומות לאלו של אילוסטיירטור, לא מדובר בשני כלים זהים אלא תוכנות המשלימות אחת את השנייה (ושתיהן נמצאות ב"ארגז הכלים" המוצע למעצב הממוצע). יש פונקציות שנוחות יותר לשימוש בפוטושופ יותר מאשר באילוסטרייטור, וזה תלוי מהי סוג המשימה שמבצעים. קורס אילוסטרייטור מלמד יצירת לוגו, איורים, טיפוגרפיה מקצועית, הפקה של גרפיקה מקצועית ונושאים הקשורים באופן כללי לעיצוב גרפי.